Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?
Jak postupovat při jeho výběru

Více informací
Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Řízení energie s KNX
Od energetické efektivity k úplné správě v digitalizovaném světě

Více informací
Řízení energie s KNX

Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Více informací
Hledáte dodavatele své inteligentní instalace?

Řízení energie s KNX

Více informací
Řízení energie s KNX

Videa s rozhovory týkajícími se KNX a uskutečněnými na veletrzích AMPER v Brně

AMPER 2019

Co je nového v aktuální verzi ETS5.7 ve srovnání s předchozími aktualizacemi tohoto projekčního, programovacího a kontrolního nástroje pro KNX systémové instalace v budovách všech velikostí. A jakým způsobem lze získat informace o práci s tímto softwarem. Rozhovor na stánku spolku KNX NG CZ.

AMPER 2017

Rozhovor o značce KNX a o systému KNX v České republice - Ing. Horna, Ing. Kunc:

Víte přesně, co znamená zkratka KNX? Kdy byla a proč v Česku založena národní skupina této značky? Kdo se může stát jejím členem? Kde naleznete další podrobnosti?

 

Rozhovor s Ing. Hornou o přístrojích SIEMENS pro KNX:

SIEMENS nabízí obrovskou škálu KNX přístrojů jak z oblasti snímačů, tak i z dalších oblastí – akčních členů, rozhraní a mnohých systémových prvků. Mezi nejzajímavější přístroje lze zařadit tzv. prostorové přístroje – tedy kombinace různých snímačů v jednom přístroji (tlačítkové ovladače, termostaty, snímače kvality ovzduší apod.

 

Rozhovor s Ing. Müllerem o přístrojích ABB pro KNX:

Co se týká systémové instalace KNX a nejpoužívanějších našich přístrojů společnosti ABB tak bych určitě rád vypíchnul dva přístroje. Co se týká designových přístrojů vhodných pro umístění na stěnu a to jsou přístroje ABB TRITON, jedná se o tento přístroj. Tzn., tlačítko umístitelné na stěnu. Je to historicky nejúspěšnější tlačítkový ovladač.

 

Nový software pro KNX instalace - ETS Inside - reportáž na stánku KNX NG CZ:

KNX je patrně nejrozšířenější systémovou instalací na světě. Na výrobě kompatibilních komponentů se podílí desítky světových výromců elektroinstalačních přístrojů. Filozofie komunikační struktury mezi přístroji je podstatně jistější, než u proprietárních systémů. Nyní KNX přichází s novou verzí obslužného software ETS Inside. K čemu je určen a kdo jej má používat?

 

Rozhovor s Ing. Cenefelsem o přístrojích WAGO pro KNX:

Wago je známé především krabicovými a řadovými svorkami. Portfólio této značky je však podstatně větší. Zasvěcení dobře znají možnosti automatizace prostřednictví PLC systémů Wago, ale co má tato značka společného s KNX? V chytré elektroinstalaci totiž může vzájemně spolupracovat na stejných cílech více systémů. Pak záleží na systémovém integrátorovi, co zvolí jako nejvhodnější řešení.

 

Rozhovor s Ing. Ullspergerem o přístrojích HDL pro KNX:

Čím se společnost HDL v oblasti KNX zabývá? Co nového z KNX přístrojů do rozvaděčů? Víte pro jaké typy zátěží vyrábí HDL KNX stmívače? Investoři stále častěji požadují stmívání LED zdrojů a v takovém případě je potřebný již odlišný způsob regulace. HDL také dodává kombinované snímače zahrnující více detekovaných veličin v jediném přístroji.

 

Pohled systémového integrátora p. Křůpaly (firma IQ Budovy) na KNX instalace v ČR:

KNX systémové instalace v průmyslu a domácnostech Základní odlišnosti v KNX instalacích lze nacházet při porovnání instalací v především velkých komerčních a podobných budovách s instalacemi v bytech či rodinných domech. Ve kterém typu instalací se používá častěji automatické řízení osvětlení? I když použité technologie mohou být stejné, existuje mnoho odlišností ve způsobech užití. 

 

Systém vzdělávání v oblasti KNX systémových instalací na VŠB TU Ostrava - rozhovor s Ing. Vaňušem:

Nezisková organizace KNX národní skupina České republiky, z. s. sdružuje výrobce prvků pro KNX systémové instalace a systémové integrátory, kteří se chtějí podílet na výrazné podpoře rozvoje tohoto jediného celosvětově normalizovaného systému pro řízení funkcí v budovách. Na této důležité činnosti spolku se významně podílí také vzdělávací členové.

 

AMPER 2016

Vzorová KNX instalace v divadle na Orlí - rozhovor se systémovým integrátorem Ing. Olejníčkem (BOSSYS Brno):

Přístroje KNX řídí chod brněnského Divadla na Orlí. Instalaci tu realizovala firma BOSSYS. Přístroje řídí osvětlení divadla, či kontrolují přívod studeného vzduchu. Jediný systém zde zastřešuje ovládání osvětlení, žaluzií, elektricky otevíraných oken, ventilace a vytápění či chlazení. Začleněny jsou v něm navíc i samostatné zabezpečovací a protipožární podsystémy.

 

Výuka systémových instalací na VUT FEKT Brno - rozhovor s Ing. Bátorou:

Na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Brno se vyučují systémové instalace. Fakulta se v roce 2009 stala vědeckým partnerem Asociace KNX a spolupracuje s různými výrobci systémů. V rámci předmětu Projektování silových a datových rozvodů se studenti seznámí s instalacemi KNX, Ego-n, iNELS a Foxtrot a jejich programováním v oblasti využití pro řízení technologií budov.  

 

Informace o spolku KNX národní skupina České republiky - rozhovor s Ing. Hornou a Ing. Kuncem:

Spolek KNX národní skupina České republiky je neziskovou organizací sdružující zástupce výrobních podniků, elektrotechnických velkoobchodů, projekčních a montážních firem a všech dalších osob, které mají zájem o další rozvoj a používání mezinárodně normalizovaného systému elektrických instalací – systému KNX. Jaké výhody přináší členství ve spolku a proč se k němu připojit?

 

Rozhovor se šéfredaktorem časopisu BUSSYSTEME p. Respondekem:

Jak jsou na tom čeští elektroinstalatéři se znalostmi o systému KNX? Kde se mohou proškolit, pokud se o něm chtějí dozvědět více? A jak je na tom Česká republika s dodržováním evropské normy pro úsporu energií v objektech? 

 

AMPER 2015

O výhodách, o školeních a dalších souvislostech KNX instalací:

KNX je nejrozšířenějším systémem inteligentní elektroinstalace, který dokáže efektivně řídit osvětlení, vytápění, klimatizaci, ventilaci či ohřev teplé vody v domě. Má jednoduché ovládání a v neposlední řadě přináší výrazné úspory energie. Jaký je trend ve vývoji KNX, jak funguje systém školení a co bude mít na starost národní asociace KNX?

 AMPER 2014

Rozhovor o elektrických instalacích KNX v objektech v ČR s Ing. Olejníčkem a Ing. Kuncem:

Na téma inteligentní systém elektroinstalace KNX v českých domácnostech jsme na AMPERu 2014 hovořili s Josefem Kuncem, dnes již bývalým produktovým manažerem společnosti ABB, a Jiřím Olejníčkem ze společnosti Bossys. K jakým účelům je instalace KNX určená a jaké má systém přednosti? Jak podporuje multimédia? Jak systém získat a na co si dát pozor při jeho instalaci? A jakým směrem se bude systém vyvíjet v budoucnu?

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Kontaktujte nás

Předmět dotazu:*
Jméno:*
Telefon:*
E-mail:*
Web

Vaše zpráva:*

 

 

Ochrana osobních údajů

Osobní data předávaná ve formuláři s dotazem jsou využita pouze k vyřízení dotazu a dále nejsou ukládána či archivována.

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign