I letos budeme na veletrhu Ampér

Více informací
I letos budeme na veletrhu Ampér

I letos budeme na veletrhu Ampér

Více informací
I letos budeme na veletrhu Ampér

CHCI JEDNÍM TLAČÍTKEM OVLÁDAT DVĚ SVÍTIDLA. PO PŘIŘAZENÍ PŘÍSLUŠNÝCH DVOU SKUPINOVÝCH ADRES ALE JE OVLÁDÁNO STÁLE JEN JEDNO Z NICH. JAK TO USKUTEČNIT?

Odpověď: 07. 04. 2021

Každá dílčí funkce vytvořená v aplikačním programu tlačítka má svůj komunikační (skupinový) objekt. Je sice pravdou, že ke komunikačnímu objektu je možné přiřadit i několik skupinových adres, ale u snímačů (tedy i u tlačítkových snímačů), které mají odesílat příkazy k uskutečnění nějaké akce (např. zapnutí/vypnutí svítidla), odesílají pouze příkazy obsahující skupinovou adresu umístěnou na prvním místě. Pokud potřebujete jením tlačítkem osesílat dva různé příkazy (tedy dvě různé skupinové adresy), je nutné využití dvou různých komunikačních objektů v aplikaci tlačítka. Znamená to zvolit některý z dílčích programů, který je možné nastavit pro vaše tlačítko. Některé z možností, které může obsahovat aplikační program vašeho tlačítka (zpravidla se nastavuje v parametrech tlačítka):

- zapínání a vypínaní jednoho předmětu na jedné straně (např nahoře) a zapínání a vypínání druhého předmětu na druhé straně tlačítka (např. dole),

- může existovat možnost odesílání jednoho příkazu krátkým stiskem a druhého dlouhým stiskem (samostatné komunikační objekty pro krátký a dlouhý stisk),

- některé aplikace obsahují také možnost odesílání i vyššího počtu různých příkazů v závislosti na počtu stisků (jeden stisk - příkaz č. 1, dva stisky - příkaz č. 2, atd.).

V každém případě ale pro každý samostatný příkaz musí být využit samostatný komunikační objekt v aplikačním programu tlačítka.

Kalendář akcí

Zprávy

Zobrazit vše

Copyright © 2018 KNX.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign