ETS Inside – Všeobecné informace

ETS Inside

Elegantní, jednoduchý, bezpečný

ETS Inside otevírá zajímavé perspektivy pro rostoucí trh chytrých domů

Výhody inteligentních funkcí v domovech nachází cestu do myslí většiny lidí. A to je důvod, proč KNX vydává nový software ETS Inside. Dokonce i integrátoři s malou zkušeností v oblasti automatizace budov jsou schopni rychle a snadno vytvářet projekty KNX při použití tohoto nástroje pro malé a střední projekty.

Získají zkušenosti se svými inteligentními domy svým osobním zapojením se a přizpůsobováním funkcí vlastním potřebám. To proto, že ETS Inside je pevnou součástí instalace KNX, která byť aktualizovaná, zůstává na místě. Jeho pro uživatele přátelské uživatelské rozhraní funguje také na tabletech a na chytrých telefonech. Pouhým ťuknutím prstem, mohou majitelé dálkově ovládat své domovy. To vše je možné, zatímco projekt zůstává chráněn před neoprávněným přístupem.

KNX prokázal svoje přednosti během řady let v nespočetném množství projektů. Otevřenost, kompatibilita, flexibilita a v neposlední řadě společný ETS (nyní ve verzi 5.5) – to patří k tajemství jeho úspěchu. Přesný a vyzkoušený ETS Professional usnadňuje realizaci všech KNX instalací i pro každou velikost projektu. Certifikovaná KNX školicí centra nabízejí příležitosti ke vzdělávání, a to nejen teoretickému, ale také praktickému. Nicméně, existují také menší projekty vyžadující méně komplikované konfigurace na trhu s chytrými domy. To činí ETS Inside skvěle se hodícím pro montéry nezabývající se automatizací budov, nebo pro ty, kteří jsou jen občas aktivní na tomto poli. ETS Inside umožňuje realizaci KNX projektů bez nutnosti rozsáhlého školení.

Oddělené ovládání dat z ETS

Jedním ze základních principů ETS Inside je oddělení uživatelského rozhraní od dat ETS. To umožňuje editaci projektu na všech běžných operačních systémech. Vlastní KNX základní software je nainstalován v přístroji ETS Inside, který je součástí instalace. Tento hardware obsahuje také projekt KNX a slouží jako webový server pro oddělené uživatelské rozhraní. Díky této nové koncepci, na rozdíl od na Windows založeném ETS Professional, lze projekty upravovat na tabletech a chytrých telefonech s různými operačními systémy, jako je iOS, Android nebo Windows. Rozsah ETS Inside provozní funkčnosti propojuje dokonale jeho různá použití. Je možné navrhovat a uvádět do provozu malé a střední projekty. To odpovídá průměrným aplikacím KNX v obytných, komerčních a veřejných budovách. Jsou podporována všechna média (TP, IP, RF i PL). Projekty vytvořené v ETS Inside lze kdykoliv synchronizovat s ETS Professional. Obsahuje to např.: rozšíření instalace KNX o přidávané přístroje, topologii s dalšími liniemi, nebo použití přístrojů vyžadujících velmi rozsáhlou parametrizaci.

Inteligentní – ťuknutí prstem namísto kliknutí myší

Nový ETS Inside je vhodný pro dnešní běžně používané uživatelsky přívětivé tablety a smartphony. Nové minimalistické uživatelské rozhraní má inteligentní design a je kompatibilní s několika rozlišeními displejů, včetně: tabletů iPad, iPhone, Android i tabletů se systémem Windows atd. Plochá tlačítka se snadno srozumitelnými symboly usnadňují intuitivní ovládání. Parametrizace je zcela jednoduchá, a to i pro chytré telefony, protože pro ETS Inside stačí citlivost na dotek.

Jednoduchý – nástroj pro montéry i koncové uživatele

Montéři i koncoví uživatelé budou těžit z ETS Inside. Projekty KNX lze realizovat jednoduše a cenově výhodně. Je také možné, aby systémový integrátor navrhnul projekt s ETS Professional a synchronizoval jej později s přístrojem ETS Inside. Projekt je poté udržován elektrikářem odpovědným zákazníkovi. ETS Inside má další eso v rukávu: koncoví zákazníci mohou požádat svého elektrikáře o odblokování některých parametrů, aby podle své potřeby mohli sami uskutečňovat drobné změny. Takto uživatel může upravovat podle svých představ hodnoty stmívání, časové programy, světelné scény apod., aniž by musel volat odborníka.

Bezpečný – zamezení neoprávněnému vstupu

ETS Inside nabízí trojí ochranu:

  • Před změnami v projektu je nutné zadat přihlašovací údaje. Tím se zabrání neoprávněnému přístupu k přístroji ETS Inside.
  • Pro zajištění záruky výrobků, elektroinstalatér a zákazník se musí vzájemně dohodnout, které parametry budou odblokovány. To bude obvykle u parametrů nemajících žádný vliv na funkce související s bezpečností.
  • ETS Inside podporuje nový systém KNX Secure, takže instalace KNX je téměř nezranitelná.